ATLANTYDA® - WYSPA MARZEŃ
zdjęcia,kobieta-mężczyzna-związki,muzyka,kuchnia,film,humor,sport,magia,gry,newsy,praca-prawo, poezja, tematy społeczne, ciekawostki

PROBLEMY - Tabletki Gwałtu

**Morpheusz** - 2009-12-07, 18:26
Temat postu: Tabletki Gwałtu
Pigułka gwałtu pod postacią Rohypnolu

Rodzajowa nazwa Rohypnolu to Flunitrazepan, jest to niezwykle silny antydepresant i środek uspakajający z rodziny tzw. benzodiazepinów.

W celach medycznych używa się go jako anestetyk, a w niektórych krajach dostępny jest nawet jako środek nasenny.

Na czarnym rynku Flunitrazepan występuje w postaci pastylek o dawkach 5,1 mg i 2 mg. Nie posiada barwy ani zapachu, więc może być rozpuszczany nawet w wodzie, bez ryzyka wykrycia. Syntetyk ten bardzo szybko się rozpuszcza.

Nawet jednorazowe zażycie Rohypnolu może przerodzić się w silne uzależnienie.

Najczęstszymi efektami towarzyszącymi zażyciu tego środka jest amnezja, utrata kontroli nad zachowaniem, problemy z oddychaniem, podrażnienie układu trawiennego, halucynacje oraz nadmierne wydzielanie moczu.

Flunitrazepan działa bardzo szybko, bo już po upływie około 10 - 20 minut, a efekty utrzymują się od 8 do 36 godzin, w zależności od tego, czy zmieszano go z alkoholem czy też nie.

Średnia wykrywalność tej substancji we krwi sięga 24 godzin od jej podania, a w moczu do 48 godzin.
Pigułka gwałtu pod postacią GHBGHB, czyli kwas gamma - hydroksymasłowy jest groźnym narkotykiem odznaczającym się szczególnymi, niebezpiecznymi właściwościami. Zaliczany jest do grupy depresantów. GHB stymuluje wydzielanie dopaminy w mózgu, czyli neuroprzekaźnika aktywującego się u ludzi w euforycznych stanach.

Średnia dawka tej substancji to około 2,5 gramów. GHB występuje pod postacią bezbarwnego związku, bez zapachu i smaku, najczęściej w formie płynnej lub sproszkowanej, przez co łatwo rozpuszcza się w wodzie, napojach i drinkach.

Pigułka gwałtu w tej formie jest praktycznie niewykrywalna we krwi już po ośmiu godzinach, a po 12 godzinach w moczu.

Znane są przypadki śmiertelnego przedawkowania GHB.

Jest to "narkotyk klubowy", łatwy do nabycia w dyskotekach, barach i nocnych klubach.

Jak pozostałe pigułki gwałtu, działa obezwładniająco, powoduje częściową utratę przytomności ofiary, która może stać się obiektem działań przestępczych.

Wywołuje okresową amnezję, a do innych niepożądanych objawów zażycia GHB zalicza się bradykardię, czyli zwolnioną czynność serca poniżej sześćdziesięciu skurczów na minutę, ruchy mimowolne, wymioty oraz zaburzenia oddychania. Objawy te nasilają się dodatkowo pod wpływem alkoholu.

Przyjmowanie GHB obniża też sprawność psychofizyczną, powoduje bełkotliwą mowę, dezorientację, zaburzenia koordynacji ruchów, oczopląs poziomy oraz słabą reakcję źrenic na światło.

GHB zażyty w małej i średniej dawce daje efekt podobne do alkoholu, czyli odprężenie, zawroty głowy czy zaburzenia równowagi. Substancję tą bardzo łatwo jest jednak przedawkować, co prowadzi do śpiączki, zaburzeń oddychania, a nawet śmierci.

GHB to substancja otrzymywana nielegalnie, dlatego często jest zanieczyszczona szkodliwymi produktami ubocznymi powstającymi podczas syntezy.


zrodlo : tabletki-gwaltu.badzmyrazem.com

DOBRO - 2009-12-07, 18:32

UUUUUUUUU Morfeusz, taki doinformowany, ze strach sie spotkac z Toba :roll:
wredotka - 2009-12-08, 08:44

hmm mysle , ba nawet jestem przekonana, ze drinki tudziez inne napoje trzymamy w raczkach na imprezach , idziesz na parkiet to po wypitym napoju, wracasz zamawiasz nastepny :!: nigdy nie przyjmuje drinkow od innych no chyba ze z paczka stoimy przy barze ale to inna para kaloszy ;-)


poza tym po tych tabletkach jak czytalam i widzialam na filmach to zero kumacji jest :-(

chochlik* - 2009-12-29, 11:21

Akurat opisałem w temacie "Znieczulica" historię z prawdopodobnym użyciem podobnego środka
DOBRO - 2010-01-11, 15:19

**Morpheusz** napisał/a:
Najczęstszymi efektami towarzyszącymi zażyciu tego środka jest amnezja, utrata kontroli nad zachowaniem, problemy z oddychaniem, podrażnienie układu trawiennego, halucynacje oraz nadmierne wydzielanie moczu.

Flunitrazepan działa bardzo szybko, bo już po upływie około 10 - 20 minut, a efekty utrzymują się od 8 do 36 godzin, w zależności od tego, czy zmieszano go z alkoholem czy też nie


Osobiscie mnie to spotkalo. Zostawilam piwo na sekunde jak szlam do ubikacji. Dobrze, ze zawsze chodze z wieksza liczba przyjaciol na balety. Zobaczyli, ze cos duzo nie tak i odstawili do domu.

Michas - 2010-01-14, 13:07

Zawsze zastanawialo mnie jaka przyjemnosc maja osoby uzywajace tabletki gwaltu. Nawet biorac pod uwage dewiacje i odczuwanie przyjemnosci kiedy sie ktos broni. Taka osoba jest nieprzytomna, to tak jak samym z soba.
MILLA - 2012-06-16, 10:49

Substancja zwana dziś potocznie „pigułką gwałtu" powstała aż 40 lat temu i od tego czasu przyczyniła się do uśmiercenia kilkuset osób oraz zgwałcenia tysięcy kobiet. Do klubów trafiła prosto z ulicy, rozprzestrzeniając się po całych Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Europie. Pigułka gwałtu występuje najczęściej jako mieszanka popularnych środków farmakologicznych, takich jak GHB, flunitrazepam, ketamina lub wodzian chloru. Wiele z nich to silne leki dostępne tylko na receptę lub niedozwolone substancje, np. środki dopingujące i narkotyki.
Zaczyna się czas końcowych egzaminów i oblewania zaliczeń oraz urlopów. Uważajcie na imprezach

Fanta - 2012-08-07, 15:08

Michas napisał/a:
Zawsze zastanawialo mnie jaka przyjemnosc maja osoby uzywajace tabletki gwaltu. Nawet biorac pod uwage dewiacje i odczuwanie przyjemnosci kiedy sie ktos broni. Taka osoba jest nieprzytomna, to tak jak samym z soba.


Cięzko Michaś rozpatrywać uczucia u osób wrzucających takie świnstwo i gwałcących.
To dewiacja jak dla mnie a "przyjemność" z tego czerpana zasługuje na wymierną karę, bez możliwości odroczenia.
Robią to za pewne ludzie wynaturzeni, których nikt nie nauczył co to szacunek do drugiego człowieka, oraz mniemam tacy który mają problem z nawiązaniem normalnej rozmowy na poziomie.
Aczkolwiek mogę się mylić.

ejderha - 2012-08-07, 15:50

Może to dewiacja polegająca własnie na stosunku z takimi "zwlokami"?
..a na gumową nie stać?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group